Достапни линкови

Вашингтон: Нападот на екстремните исламисти не смее да го попречи мировнио процес


Американскиот државен секретар Колин Пауел изјави дека не смее да се дозволи нападот на екстремните исламисти во кои загинаа четири израелски војници, да го попречи спроведувањето на мировниот план за Блискиот Исток. Пауел за телевизијата Фокс изјави дека не смее да се дозволи овој трагичен инцидент да го попречи спроведувањето на мировниот план за кој беше разговарано на Самитот кој се одржа минатата недела во Шарм ел Шеик.
XS
SM
MD
LG