Достапни линкови

Ерусалим: Шарон нема да дозволи враќање на ниту еден палестински бегалец во Израел


Израеелскиот премиер Ариел Шарон ја отфрли можноста за враќање макар и на еден палестинки бегалец во Израел. Нема да дозволам на ниту еден палестински бегалец кога и да е, да се врати во Израел, изјави Шарон на конвенцијата на својата партија Ликуд. Тој предупреди дека Израел нема да им понуди ништо на палестините се додека нивниот премиер Махмуд Абас не преземе одлучни мерки против тероризмот.
XS
SM
MD
LG