Достапни линкови

Варшава: Викендов референдум за влез во ЕУ


Во Полска викендов се одржува референдум за приклучување во Европската Унија. Според испитувањата на јавното мислење, тројца од четворица полјаци ќе се изјаснат за членство во Унијата. Полска е најголемата од 10 земји поканети да и се прклучат на Европската Унија во Мај 2004 година.
XS
SM
MD
LG