Достапни линкови

Бајконур: Лансирана ракета со американски сателит


Руска ракета носејќи американски сателит денеска е лансирана од Космодромот во Бајконур – Казахстан. Сателитот со дигитален телевизиски линк ке ја сервисира Северна Америка.
XS
SM
MD
LG