Достапни линкови

Вашингтон: САД го оценуваат како загрижувачки извештајот на Меѓународната агенција за атмоска енерги


Соединетите држави го оценија како загрижувачки извештајот на Меѓународната агенција за атомска енергија, според кој, Иран го прекршил договорот за неширење на нуклеарното оружје. Според портпаролот Ричард Баучер, изјави дека тајниот нуклеарен програм на Иран е сериозен предизвик за регионалната и светската стабилност. Според извештајот на Агенцијата, Иран кој моментално развива цивилна нуклеарна програма го прекршил меѓународниот договор но презема мерки тоа да се поправи.
XS
SM
MD
LG