Достапни линкови

Кабул: Погоден автобус што пренесувал војници


Автобус кој пренесувал германски војници е погоден со бомба во главниот град на Авганистан – Кабул. Извештајите за бројот на загинати војници пропадници на мировните сили варираат. Шефот на полицијата во Кабул изјави дека загинале 5 војници, додека според извори на мировните сили ИСАФ, во бомбашкиот напад врз авотобусот загинал еден војник а неколку биле ранети.
XS
SM
MD
LG