Достапни линкови

Дубровник: Миса на Папата Јован Павле Втори


Папата Јован Павле Втори, во рамките на посетата на Хрватска, денеска одржува миса во Дубровник. Папата вчера ги повика хрватските лидери да ги надминат последиците од војната и од комунистичкото владеење и и даде подршка на Хрватска за членство во Европската Унија.
XS
SM
MD
LG