Достапни линкови

Белград: Посета на евро комесарот Хавиер Солана


Евро-комесарот Хавиер Солана со денешните посети на Белград и на Подгорица ја завршува балканската турнеја. Солана, кој со државниот врв на Србија и на Црна Гора разговара за политичките и економските реформи во земјата, изјави дека Европската Унија настојува да ги доближи земјите од регионот до Унијата и да овозможи нивна меѓусебна соработка.
XS
SM
MD
LG