Достапни линкови

Конго: Евро сили во напори за запирање на етничките насилства


Француски специјалци почнаа да пристигнуваат во Конго, како дел од меѓународните напори за запирање на етничките насилства. Советот за Безбедност на Обединетите Нации во минатата недела го одобри распоредувањето евро-сили во Конго, што е нивна прва мисија надвор од Европа.
XS
SM
MD
LG