Достапни линкови

Грозни: 11 загинати во експлозија во зграда


11 лица загинале, од кои 8 деца, при експлозија во една стамбена зграда во главниот град на Чеченија – Грозни, јави Интерфакс. Сеуште не е познато дали причината за експлозијата е терористички акт или пак е предизвикана од неисправна инсталација за плин.
XS
SM
MD
LG