Достапни линкови

Приштина: Разговори на Солана со косовското раководство


Високиот преставник на Европската Унија за надворешна и безбедносна политика Хавиер Солана денеска во Приштина разговара со преставниците на косовските институции и со преставници на локалните срби. Солана претходно изјави дека ќе се обиде косовското раководство да го убеди на самитот на Унијата во Солун да започне дијалог со Белград.
XS
SM
MD
LG