Достапни линкови

Њујорк: Бликс ќе го презентира последниот извештај за инспекцијата во Ирак


Шефот на тимот инспектори на Обединетите Нации за оружје Ханс Бликс денеска ќе го презентира последниот извештај за инспекцијата во Ирак. Се очекува тој да ургира мисијата да не биде прекината. Велика Британија го поддржува враќањето на инспекторите во Ирак додека Соединетите Држави соопштија дека тие не гледаат натамошна улога на УНМОВИК во Ирак.
XS
SM
MD
LG