Достапни линкови

Авганистан: Судири на Талибанци и авганистански војници


40 талибанци и 6 авганистански војници загинале во борбите на југот на земјата во близина на границата со Пакистан. Taлибанците нападнале испостава на авганистанските војници и убиле 6 од нив кај областа Лои Карез. По борбите кои траеле цела ноќ авганистанците ја нападнале талибанската група додека се одморала при што 40 талибанци загинале.
XS
SM
MD
LG