Достапни линкови

Осетија: 15 руски војници загинаа во самоубиствен напад


Во самоубиствен напад на воен автобус кој превезувал припадници на руските воздушни единици во северна Осетија изутрината загинале 15 лица, јави интерфакс. Жена самоубиец го активирала експлозивот приближувајќи му се на автобусот во моментот кога тој ја намалил брзината при излезот од градот Моздок каде што се наоѓа една од најголемите руски бази на Кавказот.
XS
SM
MD
LG