Достапни линкови

Обилиќ: Пронајдени тела на тројца Срби


Во градот Обилиќ на Косово денеска биле пронајдени тела на тројца Срби откако нивната куќа била зафатена со пожар. Полицијата на УНМИК ги испитува причините за инцидентот. Постојат сомневања дека пожарот бил подметнат и дека тројцата срби биле убиени претходно.
XS
SM
MD
LG