Достапни линкови

Лондон: Сослушување на Тони Блер во британскиот парламент за војната во Ирак


Британскиот премиер Тони Блер денеска се соочува со сослушување во британскиот парламент поради војната во Ирак. Пратениците го обвинуваат Блер за измама на парламентот поради неговите тврдења дека Ирак поседувал оружје за масовно уништување. Деновиве Блер изрази уверување дека наскоро ќе бидат најдени докази за таквото ирачко оружје.
XS
SM
MD
LG