Достапни линкови

Приштина: Посета на еврокомесарот Хавиер Солана


Еврокомесрот Хавиер Солана денеска со посетата на Косово ја започнува тридневната турнеја во рамките на која ќе престојува и во Србија и Црна Гора и во Македонија. Солана, како што е најавено, во Скопје ќе се сретне со претставници на мировната мисија Конкордија. Тој ќе разговара и со македонските власти за претстојниот самит на Европската Унија во Солун.
XS
SM
MD
LG