Достапни линкови

Шпанија: Најмалку пет загинати во железничка несреќа


Најмалку петмина загинале, а триесетина биле повредени во денешниот судар на патнички со товарен воз во југоисточна Шпанија. Се претпоставува дека лошата сигнализација била причина за директниот судар меѓу двата воза.
XS
SM
MD
LG