Достапни линкови

Москва: Русија в четврток почнува повлекување на трупите од Балканот


Русија в четврток ќе го започне повлекувањето на своите војници од Балканот, изјави заменик командантот на руските копнени сили Валери Јевневич. Според него, руските војници до први август треба целосно да се повлечат од Босна и од Косово и оти овој чекор доаѓа поради оценката на Москва дека била постигната целта на руската мировна мисија на Балканот.
XS
SM
MD
LG