Достапни линкови

Европа: Сообраќаен метеж поради штрајкот на железничарите е аеродромските работници


Штрајкот на железничарите и на аеродромските работници во Франција, Италија и Австрија денеска предизвика вистински метеж во сообраќајот во Европа. Штрајкувачите протестираат против владините предлози за намалување на трошоците за пензискиот систем преку зголемување на потребниот стаж на јавните работници како услов за нивно заминување во пензија.
XS
SM
MD
LG