Достапни линкови

Мадрид: Состанок на шефовите на дипломатиите на НАТО


Шефовите на дипломатиите на НАТО се на дводневни разговори во Мадрид посветени главно на мировните мисии во Авганистан и во Ирак. Вчера владите на земјите членки се согласија Алијансата да и помогне на Полска во распоредувањето околу седум илјади војници во Ирак до август годинава. За време на состанокот во Мадрид е предвидено и заседание Северноатлантскиот партнерски совет, како и на Советот НАТО – Русија.
XS
SM
MD
LG