Достапни линкови

Багдад: Еден американски војник убиен изутрина


Еден американски војник бил убиен изутрината додека патролирал во централен Ирак, соопшти американската Централна команда. Други детали за инцидентот не се изнесени. Од крајот на војната во Ирак, пред два месеца, досега во Ирак загинале десетина американски војници.
XS
SM
MD
LG