Достапни линкови

Индонезија: Започнува судењето на осомничениот за терористичките напади во Бали


Во Индонезија започна судењето на човекот осомничен за терористичкиот напад во Бали минатата година. Обвинителството го терети Имам Самудра дека е организаторот на бомбашките напади во кои загинаа повеќе од 200 луѓе. Доколку неговата вина се потврди тој ќе биде погубен.
XS
SM
MD
LG