Достапни линкови

Багдад: Двајца Ирачани загинаа, а двајца американски војници повредени во бомбашки напад


Двајца американски војници се повредени, а двајца ирачани загинале во бомбашкиот напад пред една џамија во Багдад. Според очевидците засега непознато лице вчера попладне фрлило граната врз едно оклопно возило на американските сили. Истовремено врз војниците што биле во близина на џамијата бил отворен снајперски оган. Се препоставува дека зад нападот стојат групите лојални на урнатиот режим на Садам Хусеин.
XS
SM
MD
LG