Достапни линкови

Западен Брег: Намалена израелската блокада


Израелската војска денеска ја намали блокадата на Западниот Брег и Појасот Газа. Со тоа околу дваест и пет илјади палестинци кои поседуваат дозволи секојдневно ќе можат да доаѓаат и работат во Израел. Соопштено е дека до овој чекор доаѓа како знак на добра волја пред претстојот на американскиот претседател Џорџ Буш на Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG