Достапни линкови

Грозни: Тројца загинати кога автобус налетал на мина


Еден автобус налетал на мина поставена во Грозни, при што три лица загинале а 8 се повредени, јави интерфакс. Руското министерство за внатрешни работи соопшти дека станува збор за терористички чин.
XS
SM
MD
LG