Достапни линкови

Варшава: Според Блер, тврдењата дека Западот фабрикува докази во Ирак апсурдни


Британскиот премиер Тони Блер, обвинувањата дека западните разузнавачки служби фабрикувале докази дека Ирак поседува оружје за масовно уништување што беше причина за војната, ги нарече апсурд. Блер на прес конференција во Варшава со полскиот премиер лецек Милер изјави дека не се сомнева дека оружјето ќе биде пронајдено.
XS
SM
MD
LG