Достапни линкови

Сингапур: Конференција за безбедносни прашања


Министри за одбрана на Азија и на Западните сили денеска се собраа во Сингапур на три дневни разговори за безбедносни прашања. Конференцијата, како што јавуваат агенциите, е фокусирана врз Северно-корејската нуклеарна програма и меѓународниот тероризам.
XS
SM
MD
LG