Достапни линкови

Багдад: Убиен еден американски војник


Еден американски војник денеска бил убиен во близина на Багдад во, како што соопшти Централната команда, непријателски оган. Во последните неколку дена во Ирак загинаа девет американски војници, а повеќе од дваесет беа повредени.
XS
SM
MD
LG