Достапни линкови

Алжир: Повторно силен земјотрес


Силен земјотрес денеска повторно го погоди Алжир. Засега нема извештаи за настрадани или за причинети материјални штети. Потресот, со сила од пет запирка осум степени според Рихтеровата скала, е трет што го погодува Алжир во изминативе триесет и шест часа по катастрофалниот пред една недела во која загинаа над две илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG