Достапни линкови

Софија: Гласање за доверба на владата


Бугарскиот парламент денеска треба да гласа за недоверба на владата на премиерот Симеон. Предлогот го поднесоа пратениците на Сојузот на демократските сили обвинувајќи ја владата дека не успеала да се справи со проблемите во земјата. Сепак, според распоредот на силите во парламентот, не се очекува да му биде изгласана недоверба на кабинетот на Симеон.
XS
SM
MD
LG