Достапни линкови

Басра: Посета на Тони Блер


Британскиот премиер Тони Блер денеска пристигна во Басра. Тој е прв западен лидер кој го посетува Ирак по паѓањето на режимот на Садам Хусеин. Пред оваа посета Блер изјави дека нема никакво сомневање оти постои ирачкото оружје за масовно уништување. Според него, од тековните разговори со ирачките научници ќе произлезат повеќе информации за тоа каде се наоѓа ваквото оружје.
XS
SM
MD
LG