Достапни линкови

Алжир: Нови земјотреси


Во Алжир синоќа и денеска беа регистрирани нови земјотреси со јачина од 5,6 степени според Рихтеровата скала, при што околу 200 луѓе биле повредени. Новите потреси се последица на смирувањето на тлото по минатонеделниот катастрофален земјотрес во која загинаа над 2 илјади луѓе, а околу 9 илјади беа повредени.
XS
SM
MD
LG