Достапни линкови

Техеран: Средба на шефовите на дипломатии на Исламската конференција


Министрите за надворешни работи од државите членки на Исламската конференција денеска во Техеран расправаат за пост-воен Ирак, израелско-палестинскиот конфликт и за војната против тероризмот. Иранскиот претседател Мухамед Катами побара да се подржи палестинскиот отпор против, како што рече, државниот тероризам и ирачкиот суверенитет. Катами го критикуваше тероризмот во име на исламот, но и американската војна против тероризмот.
XS
SM
MD
LG