Достапни линкови

Варшава: Полска во јули ќе започне распоредување на седум илјади мировни сили во Ирак


Полска соопшти дека во јули ќе започне распоредувањето на околу 7 илјади меѓународни мировни сили во Ирак, под нејзина команда. Полска и Украина ќе испратат по 2 илјади војници, а останатиот број ќе биде пополнет од други земји.
XS
SM
MD
LG