Достапни линкови

Токио: Нов рекорд на еврото во однос на доларот


Еврото денеска достигна нов рекорд против американскиот долар на берзата во Токио во однос 1 евро спрема 1,19 долари. Според јапонските аналитичари тоа не се должи на довербата во еврото колку на американската намера за слаб долар, при што тоа би можело да значи почеток на крајот на купувањето на еврата.
XS
SM
MD
LG