Достапни линкови

Москва: Средба на рускиот и кинескиот претседател


Рускиот претседател Владимир Путин денеска во Москва ќе се сретне со својот кинески колега Ху Жинтао, кој се наоѓа во шест дневна посета на Русија. Се очекува двајцата лидери да разговараат за изградба на нафтовод до кинескиоит град Дагинг и за плановите за зголемена испорака на руска нафта и гас во Кина.
XS
SM
MD
LG