Достапни линкови

Прага: Посета на Џорџ Роберстон


Генералниот секретар на НАТО Џорџ Робертсон, за време на престојот во Прага истакна дека Алијансата Ќе ги совлада поделбите по завршувањето на војната во Ирак, но предупреди дека НАТО не може често да си дозволи такви сериозни недоразбирања. Посетата на Робертсон на ЧеШка е поради пролетното заседание на парламентарното собрание на Алијансата, што се одржува во Прага.
XS
SM
MD
LG