Достапни линкови

Багдад: Четворица американски војници ранети


Четворица американски војници се ранети синоќа во Ирак откако непознато лице фрлило експлозивна направа врз колона американски возила кои се движеле кон багдадскиот аеродром. Напаѓачот бил ранет од страна на војниците, но успеал да побегне.
XS
SM
MD
LG