Достапни линкови

Москва: Посета на кинескиот претседател


Кинескиот претседател Ху Џинтао престојува во шестдневна посета на Русија. Тоа е негова прва посета на странмска земја откако беше избран на таа функција. Освен разговорите со рускиот претседател Владимир Путин, шефот на кинеската држава, во рамките на прославата на триста годишнината на Санкт Петерсбург, ќе се сретне и со американскиот претседател Џорџ Буш.
XS
SM
MD
LG