Достапни линкови

Прага: Парламентарно собрание на НАТО


Генералниот секретар на НАТО Џорџ Робертсон денеска во Прага учествува на заседанието на Парламентарното собрание на Алијансата. На состанокот што почна вчера, главно се разговара за напорите за надминување на недоразбирањата во НАТО околу ирачката војна.
XS
SM
MD
LG