Достапни линкови

Блиски Исток: Наскоро средба меѓу израелскиот и палестинскиот премиер


Израелскиот премиер Ариел Шарон и палестинскиот премиер Махмуд Абас наскоро ќе се сретнат за да разговараат за блискоисточниот мировен план. Ова денеска го најави палестинскиот министер Јасер Рабо откако вчера израелскиот кабинет го прифати танакаречениот пат на мапата за мир во регионот.
XS
SM
MD
LG