Достапни линкови

Атина: Состанок на шефовите на дипломатиите на ЕУ


Денеска во Грција се одржува состанок меѓу шефовите на дипломатиите на Европската Унија и на некои арапски земји од кој се очекува да произлезе апел до палестинците и израелците да го спроведат новиот блискоисточен мировен план. На средбата ќе стане збор и за зацврстување на економските односи меѓу Унијата и земјите од Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG