Достапни линкови

Париз: Интервју на Жак Ширак за Фајненшл Тајмс


Францускиот претседател Жак Ширак во интервју за Фајненшал тајмс изјаи дека Соединетите Држави се помалку се заинтересирани за Европа. Тој, исто така, го повтори своето спротиставување на војната во Ирак. Нелегитимната војна не станува легитимна затоа што е добиена, вели Жирак.
XS
SM
MD
LG