Достапни линкови

Трабзон: 62 шпански војници загинаа во авионска несреќа


Шеесет и двајца шпански војници и дванесет членови на екипажот загинаа денеска кога еден укрински авион се урна во близина на турскиот град Трабзон. Авионот кој летал од Авганистан за Шпанија, како што јавуваат агенциите, требало во Требзон да направи кратка пауза. До уривањето дошло откако пилотот претходно два пати неуспешно се обидувал да атерира.
XS
SM
MD
LG