Достапни линкови

Алжир: Најмалку 2050 загинати во земјотресот во Алжир


Најмалку 2050 лица го загубија животот , а повеќе од 8 илјади и 600 се повредени во земјотресот што во средата го погоди Алжир соопштија денеска властите на оваа земја. Алжирските власти се обидуваат да спречат ширење на епидемија бидејки тела на жртви се распаѓаат под урнатините на 30 степени целзиусови.
XS
SM
MD
LG