Достапни линкови

Тел Авив: Израелската влада треба да се изјасни за мировниот план


Израелската влада денеска треба да се изјасни за мировниот план за Блискиот Исток. Премиерот Шарон, кој го прифати планот откако Вашингтон соопшти дека ќе ги разгледа забелешките на Израел, се соочува со спротивставување во кабинетот. Новото палестинско раководство соопшти дека не прифаќа измени во мировниот план.
XS
SM
MD
LG