Достапни линкови

Њујорк: Серџо Де Мело специјален претставник на ОН во Ирак


Генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан го наименува Серџо Де Мело за специјален претставник во Ирак. Тој од името на Обединетите нации ќе учествува во формирањето на новата ирачка влада.
XS
SM
MD
LG