Достапни линкови

Тулкарам: Израелските трупи навлегле во градот


Израелски трупи денеска навлегле во градот Тулкарам во потрага по милитанти на Хамас и Исламски Џихад. Израелското радио јави дека акцијата е превземена поради сознанијата за можни нови терористички напади. Американскиот државен секретар Колин Пауел изјави дека Вашингтон ќе испрати група разузнавачи и експерти за безбедност на Блискиот Исток кои треба да помогнат во спроведувањето на мировниот план меѓу израелците и палестинците.
XS
SM
MD
LG