Достапни линкови

Блиски Исток: Средба на палестионскиот премиер со лидерите на Хамас


Новиот палестински премиер Махмуд Абас се сретна со лидерите на ХАМАС во обид таа милитантна група да ги запре нападите врз Израелците. По средбата водашот на ХАМАС Исмаил ханија изјави дека самоубиствените напади ќе бидат запрени доколку израелската војска ги прекине нападите врз палестинските територии. Тоа веднаш беше отфрлено од израелските власти кои претходно запреа брод во обид да прошверцува експлозив во појасот Газа.
XS
SM
MD
LG